8 جایگزین قهوه برای شروع روزتان - اخبار - آی کافئین

مهم 8 جایگزین قهوه برای شروع روزتان

  • زمان : ۱۳۹۵/۹/۱ ه‍.ش.،‏ ۱۰:۱۷
  • نمایش : ۱٬۵۲۲ دفعه
  • موضوع : مقالات
به اندازه کافی خوابیدن مهم و ضروری است. اگر به اندازه کافی بخوابید با بیدار شدن در صبح مشکلی نخواهید داشت. در اینجا راه هایی برای رهایی از خواب و آماده شدن برای شروع روز خود بدون قهوه را بررسی می کنیم. نوشیدن قهوه هنگام بیدار شدن از خواب یک روش آرامش بخش است اما اگر شما حس می کنید که عصبی هستید و احساس خوبی ندارد،

8 جایگزین قهوه برای شروع روزتان


به اندازه کافی خوابیدن مهم و ضروری است. اگر به اندازه کافی بخوابید با بیدار شدن در صبح مشکلی نخواهید داشت. در اینجا راه هایی برای رهایی از خواب و آماده شدن برای شروع روز خود بدون قهوه را بررسی می کنیم.
نوشیدن قهوه هنگام بیدار شدن از خواب یک روش آرامش بخش است اما اگر شما حس می کنید که عصبی هستید و احساس خوبی ندارد، ممکن است مساله ای مربوط به سلامتی شما باشد که در اثر زیاده روی در مصرف قهوه یا معتاد شدن به آن ایجاد شده باشد. در اینجا راه هایی برای بیدار شدن در روز بدون کافئین را بررسی می کنیم.
1.    موسیقی
موسیقی به شما کمک می کند تا خلق و خوی بهتری صبحها داشته باشید. من هر شنبه برای بازار کشاورزان نان می پزم به همین دلیل من شنبه ها زودتر از خواب بیدار می شوم تا نانها را آماده کنم. درحالیکه برای خودم قهوه درست می کردم، متوجه شدم که فرصت نوشیدن قهوه را نداشتم. به جای آن، آهنگهایی که از شنیدن آنها لذت می بردم پخش می کردم. این باعث می شد که آواز بخوانم و خلق و خوی بهتری 3.30 صبح داشته باشم. 
2.    نوشیدن آب
نوشیدن یک یا دو لیوان آب سرد ناشتا باعث خنک شدن شما خواهد شد. بر اساس گفته های Susan Kleiner متخصص تغذیه و نویسنده کتاب “The Good Mood Diet” همه ما صبحها با بی آبی از خواب بیدار می شویم و همه فرآیندهای فکری و سوخت و ساز بدن به آب وابسته است  بنابراین هرچه زودتر بیدار خواهید شد.
3.    صورتتان را بشورید.
از اب سرد و صابون معطر با اسانس نعناع با اسطوخودوس برای بیدار شدن از خواب استفاده کنید. خوشبو کننده ها حواس شما را بیدار می کنند و آب سرد کمک می کند تا خواب شما بپرد و برای روز خوا آماده تر شوید.
4.    بیرون بروید
ممکن است این گزینه غیر عملی باشد. اما با بیرون رفتن و نفس کشیدن در هوای تازه صبح شما را برای شروع روزتان آماده می کند. بلند شدن و راه رفتن در اطراف باعث می شود خون در بدن شما جربان پیدا کند و به شما در کامل کردن روزتان کمک می کند.
5.    خوردن
صبحانه خوب و تشریفات ای مانند، اوتمیل یا سوسیس تخم مرغ بخورید. چیزی که به شما انرژی بدهد. مطالعات نشان می دهند که خوردن صبحانه باعث می شود کودکان تمرکز بیشتری داشته باشند و نسبت به همسالان خود یادگیری بهتری داشته باشند. صبحانه خود را بخورید و آماده شوید تا روزتان را آغاز کنید.
6.    مغزتان را به کار بگیرد.
فعالیتی انجام دهید که مغز شما را درگیر کند. من معمولا به محض بیدار شدن شروع به نوشتن می کنم. نویسنده شیوه زندگی، اسکات یانگ می گوید: روزتان را با کاری شروع کنید که از مغزتان کار بکشد. فعالیتهایی مانند نوشتن، نقاشی کردن، برنامه نویسی یا کار طراحی. با تمرکز کردن بر روی مغزتان صبح زود می توانید تمرکز بیشتری داشته باشید و خواب آلودگی را از خود دور کنید.
7.    اسموتی بنوشید.
یک اسموتی سالم و سبز انرژی شما را اول صبح تامین می کند. این دستور را امتحان کنید:
1 ¼ فنجان آب پرتقال، ترجیحا کلسیم غنی شده
1 عدد موز
1 ¼ فنجان توت یخ زده، مانند تمشک، زغال اخته یا توت فرنگی
½ توفو کم چرب یا ماست کم چرب
1 ق غ شکر
کمی کلم یا اسفناج خرد شده
این اسموتی طعم خوبی دارد و ویتامین و مواد معدنی که بدن به آن نیاز دارد را برای شما تامین می کند.
8.    روغن نارگیل
مقداری روغن نارگیل در دهان خود قرار دهید و اجازه دهید حل شود. روغن را قورت ندهید آن را برای 10 دقیقه در دهانتان نگه دارید. با استفاده از این روش از پوسیدگی دندانهایتان جلوگیری می کند و سموم را از بدنتان بیرون می کشد. روغن نارگیل کمک می کند تا خواب بهتری داشته باشید و انرژی شما را افزایش می دهد و مزایای دیگری از جمله پاکسازی پوست و سینوسهای شما را به دنبال دارد.