20 فایده شگفت انگیز قهوه برای سلامتی - اخبار - آی کافئین

20 فایده شگفت انگیز قهوه برای سلامتی

  • زمان : ۱۳۹۵/۸/۲۰ ه‍.ش.،‏ ۸:۱۸
  • نمایش : ۱٬۳۶۶ دفعه
  • موضوع : گزارش آگهی
من عاشق قهوه ام  در حدی که بهش معتاد هستم. به همین خاطر این مطلب رو نوشتم تا فواید قهوه برای سلامتی را بررسی کنیم. در این مطلب لیستی از مهمترین مزایای قهوه رو آماده کردم تا بتونید این لینک رو ذخیره کنید و هر زمانی که به آن نیاز داشتید در دسترس شما باشد

20 فایده شگفت انگیز قهوه برای سلامتی


من عاشق قهوه ام  در حدی که بهش معتاد هستم. به همین خاطر این مطلب رو نوشتم تا فواید قهوه برای سلامتی را بررسی کنیم.
در این مطلب لیستی از مهمترین مزایای قهوه رو آماده کردم تا بتونید این لینک رو ذخیره کنید و هر زمانی که به آن نیاز داشتید در دسترس شما باشد. 
قبل از شروع همه ذهنیتهای منفی که از قهوه دارید رو دور برزید و به من اعتماد کنید، بعد از خواندن این مطلب مطمئنم که فورا نوشیدن قهوه رو شروع می کنید.
برای شروع، قهوه عالیه به دلیل اینکه:
1.    ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد.
ممکنه فکر کنید که قهوه به قلب شما آسیب می رساند، به خصوص زمانیکه کافئین مصرف می کنید و ضربان قلب بالا میرود. اما واقعیت این است که نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. همچنین اگر شما روزانه بیشتر از پنج فنجان مصرف قهوه کنید، خطر سکته در شما بیشتر از کسانیکه قهوه مصرف نمی کنند، نخواهد بود.
2.    سلولهای مغز را تقویت می کند.
قهوه باعث می شود که مغز دوپامین و آدرنالینهای بیشتری را تولید کند. این مزیت، اثرات مثبت دیگری را به دنبال دارد، مانند بهبود حافظه و زمان واکنش. در دنشگاه از امتحانهای اول صبح متنفر بودم تا زمانیکه نوشیدن یک فنجان قهوه قبل از کلاس رو شروع کردم. درحالیکه تحت تاثیر کافئین، نمرات من ارتقا یافت. 
3.    اثرات بی خوابی را از بین می برد.
ممکن است از تاثیری که قهوه بر روی یک فرد خواب آلود می گذارد تعجب کنید. قهوه بحدی موثر است که تنها بو کردن دانه های قهوه باعث افزایش انرژی می شود.
4.    طول عمر را افزایش می دهد.
برخی از عوارض جانبی قهوه وجود دارد که باعث شده است بسیاری از افراد از امتحان کردن آن اجتناب کنند. مانند سردرد هایی که زمانیکه کافئین به بدن نمی رسد شروع می شود.
بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان داده شده است کسانی که کافئین مصرف می کنند طول عمر بیشتری نسبت به کسانیکه مصرف نمی کنند، دارند. این مطالعه همچنین نشان داده که عوارض جانبی قهوه در اثر مصرف مکرر قهوه و در دراز مدت ظاهر می شود.
5.    شانس ابتلا به سکته مغزی را کاهش می دهد.
نوشیدن دو تا شش فنجان قهوه در روز خطر سکته مغزی را کاهش می دهد.
6.    باعث می شود سریعتر بدوید.
خیلی ساده، قبل از شروع تمرین خود یک فنجان قهوه بنوشید تا ماهیچه ها راحتتر چربی را بسوزانند این بدین معنیست که شما احساس می کنید انرژی بیشتری دارید. من شخصا متوجه شده ام که با نوشیدن یک فنجان قهوه حدود یک ساعت قبل از تمرین، باعث می شود که یک مایل بیشتر از حد معمول بدوم.
7.    به چربی سوزی بدن شما کمک می کند.
اگر می خواهید که اندام بهتری داشته باشید یکی از راه هایی که به کمک آن می توانید وزن کم کنید قهوه است. در یکی از مطالعات نشان داده شد که قهوه سبز می تواند به شما در رسیدن به وزن نرمال کمک کند.
8.    خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می دهد.
با افزایش مصرف روزانه خوراکیهای شیرین خطر ابتلا به دیابت روز به روز در حال افزایش است. خوشبختانه شما می توانید با نوشیدن روزانه چند فنجان قهوه از این بیماری در امان باشید.
همچنین مطالعات نشان می دهد که مصرف قهوه تا حد زیادی خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش م دهد. محققان دریافتند که هر فنجان قهوه، شانس ابتلا به دیابت را تا 7% کاهش می دهد.
9.    ذهن شما را در برابر بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون تقویت می کند.
درحالیکه قهوه مزایتهای روانی کوتاه مدتی دارد، در طولانی مدت نیز اثرات مثبتی برای مغز خواهد داشت. در واقع، مصرف مکرر قهوه نشان می دهد که شانس ابتلا به بیماری های دژنراتیو مغز مانند آلزایمر، زوال عقل و پارکینسون را کاهش می دهد.
10.    قهوه را می توانید جایگزین اسکراب روزانه خود کنید.
دانه های قهوه لایه بردار خوبی هستند می توانید آن را با روغن زیتون یا نارگیل ترکیب کنید و به عنوان پاک کننده از آن استفاده کنید.
11.    کیفیت چرت زدن شما را بالا می برد. 
در مقاله قبلی در مورد چرت زدن پس از قهوه صحبت شد. به طور خلاصه، نوشیدن یک فنجان قهوه درست قبل از چرت زدن باعث می شود که بعد از بیدار شدن نسبت به زمانیکه که قهوه مصرف نکرده اید، انرژی بیشتری داشته باشید.
ممکن است این غیر ممکن به نظر برسد اما به من اعتماد کنید.
12.     قهوه شما را جوانتر نگه می دارد
نه تنها باعث می شود که جوانتر به نظر برسید بلکه باعث می شود احساس جوانی کنید. در واقع، دانشمندان دریافتند که مصرف قهوه به شما کمک می کند تا اثرات افزایش سن در شما کمتر نمایان شود.
13.    باعث درخشش موهای شما می شود. دانه های قهوه با پاک کردن آلودگی کمک می کنند تا موهای شما درخشان تر به نظر برسد. در صورتیکه موهای شما رنگ شده است از قهوه استفاده نکنید چون باعث ایجاد لکه بر روی مو می شود.
14.    با افسرگی مبارزه می کند.
قهوه سرشار از آنتی اکسیدان و سایر مواد شیمیایی است. در واقع موسسه ملی بهداشت دریافتند افرادیکه روزانه چهار فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند خطر ابتلا به افسردگی در آنها 10 درصد کمتر است.
15.    برای کبد مفید است.
تحقیقات نشان داده که مصرف قهوه شانس ابتلا به سیروز کبدی را تا 80 درصد کاهش می دهد. کسانیکه روزانه چهار فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند قوی ترین دفاع در برابر بیماری های کبدی را دارند. همچنین خطر ابتلا به سرطان کبد را تا 40 درصد کاهش می دهد.
16.    شما را اجتماعی تر می کند.
قهوه شما را پرحرف می کند و به نظر من این نشانه سلامتی است به دلیل اینکه زمانیکه فردی حتی درون گرا، قادر به صحبت کردن با دوستان و آشنایان باشد احساس بهتری خواهد داشت. بسیاری از مردم قهوه خود را در مکانهای عمومی و فروشگاه های بزرگ می نوشند پس حتم تعاملات تصادفی خوبی را با مردم خواهند داشت.
17.    از بیماریهای چشم جلوگیری می کند.
دانشمندان دریافتند که نوشیدن قهوه خطر از دست دادن بینایی و ابتلا به بیماری های چشمی مانند آب مروارید را به لطف آنتی اکسیدان قوی موجود در آن، کاهش می دهد. بنابراین به جای مصرف هویج، برای محافظت از بینایی خودتان یک لیوان قهوه بنوشید.
18.    در برابر سرطان پوست از شما محافظت می کند. 
تنها با نوشیدن قهوه نباید مصرف ضد آفتاب یا دیگر اقدامات احتیاطی را کنار بگذارید، مصرف نوشیدنی های کافئین دار به صورت روزانه خطر ابتلا به ملانوم را کاهش می دهد.
19.    باعث از بین رفتن دردهای شما می شود. 
قهوه به معنای واقعی مانن ایبوپروفن و دیگر داروهای ضد درد، باعث کاهش دردهای جسمی شما می شود. همه فواید ذکر شده در بالا را می توانید در بدن خود مشاهده کنید.
20.    به راحتی باعث می شود صبحها احساس بهتری داشته باشید.
قهوه روزتان را می سازد! می دانید که قهوه سرشار از خواص درمانی است و خطر ابتلا به بسیاری از بیماریها را کاهش می دهد. درک این گزینه کمی سخت است اما تجربه شخصی من به عنوان یک معتاد به قهوه است. فقط چیزی در مورد بیدار شدن از خواب و لذت بردن از قهوه و بهره گیری از طلوع آفتاب است. با وجود فوایدی که در این مطلب به آن اشاره شد من کماکان یکی از طرفداران کافئین هستم.